„Neúspech je kľúčom k úspechu. Každá chyba nás niečomu naučí.“

Morihei Ueshiba

„Sútažiť v technikách, vyhrávať a prehrávať, to nie je pravé Budó. Skutočné Budó nepozná porážku. Nebyť nikdy porazený znamená nikdy nebojovať.“

Morihei Ueshiba
„Vybojovať tisíce bitiev a tisíckrát zvíťaziť – to ešte nie je najvyššou métou bojovníka. Avšak podrobiť si nepriateľa bez boja, to je v skutočnosti vrchol umenia.“

Sun – c
Aikido Dojo Holíč vzniklo v októbri 2006.

Sme členom Slovenskej Aikido Asociácie (SAA), ktorá je členom International Aikido Federation (IAF).

Pre našich cvičencov minimálne 2× ročne organizujeme stáže a pravidelne sa zúčastňujeme víkendových seminárov pod vedením domácich a zahraničných učiteľov.

Naše Dojo za nachádza na Kollárovej ulici v Holíči (budova Centra voľného času Holíč). Máme tu od CVČ k dispozícii vlastné priestory, z ktorých 80m2 je pokrytých žinienkami na cvičenie bojových umení – tatami. 

Aikido patrí medzi najmladšie japonské bojové umenia. Bolo vytvorené v rokoch 1920 – 1960 Moriheiom Uešibou, ktorého cvičenci Aikida volajú O-sensei (veľký učiteľ). Predstavuje ucelený systém sebaobrany. Za zdroj mu poslúžilo pôvodné bojové umenie aikidžucu s koreňmi v 9. storočí, kendžucu (umenie meča), džódžucu (umenie krátkej tyče) a džúdžucu (jemné umenie). Ústrednou ideou aikida je použitie koordinovanej sily ki (vnútornej energie, duše) v harmónii či súlade (ai) s požiadavkami a okolnosťami boja. Jeho technika je založená na využití energie a reakcií útočníka, preto ho môžu praktizovať všetci bez ohľadu na vek, pohlavie a silu. Aikido pohyby využívajú pevné a stabilné držanie centra s dôrazom na kruhové / špirálové pohyby, ktoré umožňujú kontrolovať útočníka bez ohľadu na jeho veľkosť a silu. Aikido je prostriedok k dosiahnutiu sebapoznania a harmónie medzi telom, mysľou a duchom, kde výsledkom pravidelného cvičenia je získanie emocionálnej rovnováhy a silnej osobnosti. Pravidelné cvičenie pozitívne ovplyvňuje vaše zdravie i mimo tatami. Tréningy nezveľaďujú len fyzickú zdatnosť, ale i etiku a správanie cvičencov. Aikido je výborný spôsob ako aktívne využiť voľný čas, zlepšiť svoju kondíciu a spoznať kultúru ďalekého východu.

Termín aikido je tvorený tromi znakmi:

ai“ znamená harmóniu, jednotu
ki“ energiu, prírodu
“ znamená cestu alebo spôsob života.

Voľne by sme mohli aikido preložiť ako “cesta harmónie”.

Aikido má veľmi elegantné techniky, ktoré sú založené na využití sily a reakcií protivníka. Princípy techniky spočívajú v značnej miere na princípoch použitia meča. Hlavnú úlohu hrá koordinácia s akciou protivníka. Hovorí sa , že technika aikido, ktorá je náročná na použitie sily, nie je správne prevedená a je proti duchu aikida.
Morihei Ueshiba

ueshiba

O Sensei (veľký učiteľ) Morihei Ueshiba sa narodil 14. decembra 1883 v Tanabe v Japonsku. Od raného detstva sa venoval bojovým umeniam. Po čase získal zručnosti v kendo a jujutsu, a dosiahol trénersky titul od učiteľa Daito ryu aiki-jujutsu majstra menom Sokaku Takeda. Ueshiba v období rokov 1920 až 1940 vytvoril sebaobranné bojové umenie ktoré postupne prešlo rôznymi fázami vývoja a názvami ako Daito ryu Aikijutsu, Aikibudo a Aikido. Je to výťažok techník z japonských bojových umení. Ó sensei chcel pomocou Aikido učiť ľudí k dobru a láske a preto je Aikido považované za najjemnejšie bojové umenie. Po druhej svetovej vojne založil Medzinárodnú Federáciu Aikido /IAF/, za pomoci ktorej sa Aikido rozširuje po celom svete. Ó sensei Morihei Ueshiba zomrel 26. apríla 1969 vo veku osemdesiatšesť rokov.
Tréningy – deti

Utorok – od 18:00 do 19:00
Štvrtok – od 18:00 do 19:00

 

[/av_textblock]

[/av_one_half][av_one_half min_height=“ vertical_alignment=“ space=“ custom_margin=“ margin=’0px‘ padding=’0px‘ border=“ border_color=“ radius=’0px‘ background_color=“ src=“ background_position=’top left‘ background_repeat=’no-repeat‘ animation=“]

[av_textblock size=’16‘ font_color=“ color=“]

Tréningy – dospelí

Utorok – od 19:30 do 21:00
Štvrtok – od 19:30 do 21:00

Všetky tréningy sa konajú v CVČ (Centrum voľného času) Holíč, na Kollárovej ulici č. 1691 / 21 Holíč.
Detské tréningy sa nekonajú v čase prázdnin a štátnych sviatkov.

Školné na rok 2018/2019

Pre deti ( ale aj pre všetkých začiatočníkov ) máme k úvodnému preniknutiu do aikida Šlabikár aikido.

Skúšobný poriadok 6. kyu – 4. Dan.
公益財団法人合気会 AIKIKAI FOUNDATION
Slovenská aikido asociácia Aikikai Slovakia
Tréningy dospelých vedie

 

[/av_textblock]

[av_textblock size=’16‘ font_color=“ color=“]

 

Ing. Michal Karas
tel. 0904 523 505

Bc. Marek Lukáč
[/av_textblock]

Detské tréningy vedie

 

Marta Polláková
tel. +421 949 239 424

Kde nás nájdete

 

CVČ (Centrum voľného času)
Kollárova ulica č. 1691/21
908 51  Holíč

Nájdete nás aj na Facebooku.

fb_icon_325x325